Menu Zamknij

O firmie

DATA Lab w czołówce firm, które zajmują się
odzyskiwaniem danych na polskim rynku.

Firma DATA Lab Dariusz Jarczyński jest jedną z pierwszych polskich firm na rynku w branży data recovery. Powstała w lutym 2000 roku. W rejestrze działalności gospodarczej znajduje się pod numerem 32076/2000/S, Regon firmy: 639710600, NIP: PL9720104904

Adres rejestracyjny firmy: 60-313 Poznań, ul. Grunwaldzka 151A

Adres działalności firmy, punkt konsultacji z Klientami oraz laboratoria firmy mieszczą się pod tym samym adresem.

data lab - o firmie

Porozmawiaj
z naszym ekspertem

Poznań
602 421 073

Warszawa
602 421 074

Polska
602 421 075

W naszej firmie kluczem do sukcesu jest:

Wykwalifikowana kadra inżynierska posiadająca wieloletnie doświadczenie w odzyskiwaniu danych.

Praca w firmie, która odzyskuje dane nie jest dla każdego, tym bardziej, że odzyskiwania danych nie można nauczyć się w szkole średniej czy na studiach. Wymagana jest tutaj samodyscyplina, pełne osobiste zaangażowanie, bardzo wysoki poziom zdolności analitycznych, kreatywność, inicjatywa, gotowość do podejmowania działań zorientowanych na sukces, umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność pracy zespołowej, chęć ciągłego poszerzania wiedzy. Praca dla pasjonatów. Nasi inżynierowie problemy traktują jak wyzwanie i podejmują również działania niestandardowe polegające na tworzeniu autorskich programów odzysku danych.

Każde zlecenie ratowania danych traktowane jest przez nas indywidualnie. To jest proces, podczas którego wykwalifikowani inżynierowie przy wykorzystaniu specjalistycznych procedur, wysokiej jakości narzędzi i najnowocześniejszego oprogramowania przywracają dostęp do utraconych danych zapisanych na dowolnym nośniku lub odtwarzają fizyczny zapis w celu otrzymania pierwotnej struktury danych.

data lab poznań - o firmie
nowoczesny sprzęt do odzyskiwania danych

Unikalne na rynku, wysokiej jakości urządzenia i oprogramowanie do odzyskiwania danych

Idziemy z duchem czasu, jesteśmy zawsze na bieżąco z nowościami technologicznymi i dostosowujemy nasze narzędzia do wymagań współczesnego trendu ratowania utraconych danych. Posiadamy profesjonalne, własne laboratoria do odzyskiwania danych zaopatrzone w szereg specjalistycznych narzędzi oraz wyposażone w komorę laminarną umożliwiającą pracę z uszkodzonym nośnikiem w bezpiecznych warunkach.

Dowiedz się więcej o wykorzystywanych przez DATA Lab profesjonalnych narzędziach.

Szybka reakcja na awarię nośnika i utratę danych

Odzyskanie danych, które są dla Klienta bardzo ważne jest dla nas priorytetem. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu pracujemy w trzech trybach: standardowym, przyspieszonym i trybie ekspres (czyli 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku).

szybka reakcja odzyskiwania danych
indywidualne podejście do odzyskiwania danych

Darmowe usługi, indywidualne podejście do każdego problemu utraty danych i działalność w całej Polsce

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Odzyskujemy dane, które wg innych są już stracone. W ramach zlecenia możesz do nas wysłać nośnik z wykorzystaniem usługi “Darmowy Kurier” lub udać się do jednego z ponad 400 naszych punktów partnerskich. Od wielu lat współpracujemy z firmą Komputronik (Zobacz tutaj).

Dzięki takiemu podejściu, zdobyliśmy reputację jako najbardziej doświadczona i zaufana firma zajmująca się odzyskiwaniem danych.  Profesjonalnie odzyskujemy dane z dysków twardych, dysków SSD, macierzy RAID, urządzeń NAS, kilkudziesięciu rodzajów kart pamięci, pendrive, tabletów, telefonów. Obsługujemy zarówno firmy jak i klientów indywidualnych. Posiadamy przejrzysty zakres cen, który obejmuje bezpłatną profesjonalną ocenę diagnostyczną, gwarantowaną, kompleksową wycenę, bezpłatną usługę zamów kuriera i bezpłatny zwrot nośników dla ukończonych zleceń oraz wygodny sposób składania zleceń.

Certyfikaty DATA Lab

Historia DATA Lab

Gdyby rozpocząć rozważania nad powstaniem firmy DATA Lab to można przytoczyć przysłowie „Potrzeba matką wynalazków”, bowiem impulsem do powstania naszej firmy było pojawienie się wirusa komputerowego o nazwie Czarnobyl w 1998 roku. Autorem wirusa był młody programista z Tajwanu, który upamiętniając wybuch elektrowni w Czarnobylu opracował go w taki sposób, że wirus uruchamiał się co roku w rocznicę wybuchu. Uważa się, że na świecie zostało zainfekowanych kilkadziesiąt milionów komputerów, co spowodowało szkody komercyjne w wysokości 1 miliarda USD.
Odpowiedzią na atak był dynamiczny rozwój branży odzyskującej dane. Ta sytuacja przyczyniła się również do powstania pomysłu i zapoczątkowała powstanie naszej firmy jako odpowiedź na oczekiwanie dużej liczby osób na odzyskanie danych.To był dla nas bardzo intensywny czas – zaczęły powstawać autorskie rozwiązania przywracania straconych danych, dopasowane do tamtych czasów.
Gwałtowny rozwój firmy i usług rozpoczęło jedno z głośniejszych wydarzeń politycznych pierwszej dekady XXI w. W tym czasie udzieliliśmy wywiadu w kilku ogólnopolskich stacjach telewizyjnych, podczas którego padło pytanie „czy te dane da się odzyskać” … Już wtedy korzystaliśmy z oprogramowania komercyjnego, rozwijaliśmy firmę inwestując w coraz nowocześniejszy sprzęt i sami zdobywaliśmy doświadczenie.

W 2003 roku rozpoczęliśmy współpracę z firmą będącą prekursorem narzędzi do naprawy i odzyskiwania danych. Inwestycje w coraz nowocześniejszy sprzęt, sukcesywne tworzenie profesjonalnego laboratorium i równocześnie zdobywanie doświadczenia uczyniło naszą firmę jedną z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych w tej branży.

 

indywidualne podejście do odzyskiwania danych

Główne profile działalności firmy:

Dołącz do zadowolonych klientów, którzy
zaufali firmie DATA Lab w zakresie odzyskiwania danych