Dane kontaktowe
w sprawie odzyskiwania danych:
DATA Lab
ul. Grunwaldzka 151A
60-313 Poznań
Wielkopolskie
Laboratoria czynne w dni robocze w godzinach: 9:00 - 17:00.
W pilnych przypadkach (po umówieniu) istnieje możliwość uruchomienia laboratoriów o każdej porze.
+48 61 65 292 56 +48 602 421 073
(Czerwony telefon dostępny 24/7. W godzinach 22:00-8:00 połączenia są monitorowane, a wszystkie nieodebrane oddzwaniane.)
Dojazd:
Linia tramwajowa nr 1, 6, 13, 15
Linie autobusowe nr 145, 163, 191
Przystanek docelowy - "STADION MIEJSKI"
Poczta internetowa:
biuro@datalab.pl (korespondencja ogólna)
szybkapomoc@datalab.pl (korespondencja pilna)
Nadania:
POZ43A ul.Podkomorska 2
60-326 Poznań
tel: 605 242 000
937354 ul. Grunwaldzka 151
60-313 Poznań
tel: 605 242 000
FTP:
ftp.datalab.pl
login: (podany po kontakcie)
hasło: (podane po kontakcie)
Komunikatory:
Skype: datalab_poznan_poland
Odzyskiwanie danych Poznań
W Poznaniu byłeś na studiach. Bardzo pozytywnie wspominasz ten czas. Znasz każdy zakątek tego pięknego miasta i masz bardzo dużo zdjęć z tamtych czasów. To były jeszcze zdjęcia wykonywane na kliszach, które następnie były wywoływane w pracowniach fotograficznych. Dzięki rozwojowi technologii teraz wystarczy mieć przy sobie telefon, aby uwiecznić zabytki Poznania. Dużo się tutaj zmieniło od czasów, kiedy obroniłeś swoją pracę magisterską, miałeś absolutorium a potem świat stanął przed Tobą otworem. Teraz przy okazji konferencji, na którą przyjechałeś z daleka i która ma odbyć się w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich postanowiłeś odświeżyć swoje wspomnienia. Na konferencji następnego dnia masz wygłosić prelekcję.
Zanim jednak odbędzie się konferencja masz czas wolny. Specjalnie przecież przyjechałeś dzień wcześniej, aby znów zasmakować Poznania. Idziesz odnowionymi ulicami miasta i zatrzymujesz się co jakiś czas, aby zrobić zdjęcie. Nie zauważasz jednak, że w pewnym momencie zatrzymałeś się na ścieżce rowerowej, żeby wykonać zdjęcie Starego Browaru – miejsca zakupów i kultury, w którym Poznaniacy uwielbiają spędzać czas. „Za Twoich czasów” odnowionego budynku jeszcze nie było. Nagle poczułeś uderzenie w łokieć i okazało się, że zostałeś lekko potrącony przez młodego człowieka jadącego prawidłowo hulajnogą elektryczną. Z ręki wypadł Tobie nowy telefon, którym wykonywałeś zdjęcia. Najgorsze jednak jest to, że na ten telefon miały przyjść smsy z kodami, umożliwiające dostęp do materiałów, które miałeś wygłosić na konferencji. Telefon nie reaguje. Utrata dostępu do telefonu, a także zniszczenie zawartych na nim danych potrafi przysporzyć wielu problemów. Wtedy im szybciej telefon trafi do laboratorium, tym lepiej. Jutro jest konferencja a Ty musisz mieć sprawny telefon. Jakiś przechodzień pomógł Tobie i wpisując na swoim telefonie w wyszukiwarce hasło „odzyskiwanie danych Poznań” zaraz pod mapką znalazł firmę DATA Lab, która szybko i sprawnie pomoże Tobie w tej kryzysowej sytuacji i odzyska dane.
Niezależnie od tego czy jesteś mieszkańcem Poznania czy jesteś tutaj tymczasowo, niezależnie od tego z jakiego nośnika straciłeś dane, niezależnie od branży jaką reprezentujesz. Ktokolwiek straci dane- u nas może je odzyskać.
Jak odzyskać dane z telefonu?
Jeśli Twój telefon uległ uszkodzeniu przede wszystkim wyłącz go i nie używaj oraz dostarcz jak najszybciej do naszej firmy. Pozostawienie nieprawnego urządzenia w trybie pracy może spowodować jeszcze większe uszkodzenia i często uniemożliwia odzyskanie danych.
Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach, kiedy telefon jest traktowany jak komputer i służy nie tylko do wykonywania połączeń czy wysyłki smsów, nawet chwilowy brak dostępu do tego urządzenia może przyprawić o ogromny stres. Nie polecamy jednak drogi na skróty i korzystania z darmowych aplikacji czy instalowanie programów rzekomo odzyskujących dane. W naszej praktyce duża część zgłoszeń to przypadki, gdzie już ktoś próbował zadziałać. Oczywiście bez powodzenia. Potem telefon trafia do nas i okazuje się, że poprzez takie działanie odzysk jest bardziej wymagający zaangażowania naszych zasobów przez co często usługa przywrócenia utraconych danych bywa droższa lub odzyskanie jest niemożliwe.
Odzyskanie danych z aparatu?
Wykonałeś dużo zdjęć, ale nie zrobiłeś kopii zapasowej. Aparat uległ uszkodzeniu i wszystkie cenne zdjęcia zostały utracone. Gorączkowo zadajesz sobie pytanie - co mam zrobić? Nie podejmuj żadnych działań, aby samodzielnie odzyskać dane. Pamiętaj, że odzyskiwanie danych z urządzeń elektronicznych jakimi są bardzo delikatne nośniki wymaga bardzo dużej precyzji, dużego doświadczenia (my mamy ponad 22 letnie) i wysokiej jakości sprzętu. Aparat dostarcz do naszej firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych. Zapewniamy pełen profesjonalizm, dyskrecję i bezpieczeństwo danych.
Jak odzyskać dane z komputera?
Odzyskiwanie danych z komputera to nasze codzienne zadania. Ponad 23 letnie doświadczenie w odzyskiwaniu danych (m.in. z dysków hdd, dysków ssd, macierzy RAID, serwerów) , świetnie wyszkoleni inżynierowie, najnowocześniejszy sprzęt i oprogramowanie umożliwiają nam skuteczne odzyskiwanie utraconych danych. Więcej o naszych usługach możesz przeczytać w zakładce „Usługi”, wybierając interesujący Cię nośnik, z którego odzyskujemy dane.
Jak przebiega procedura odzyskiwania danych?
Zapraszamy do naszej głównej siedziby, w której mieszczą się również laboratoria odzyskiwania danych. W momencie, gdy uszkodzony nośnik trafi do naszego laboratorium podlega diagnozie, w celu stwierdzenia czy w tym wypadku dane są możliwe do odzyskania. Po wykonaniu prac diagnostycznych wynik przesyłany jest do klienta na podany przez niego adres mailowy do weryfikacji. Jeżeli ostateczny wynik jest dla klienta zadowalający i zaakceptuje on koszt odzyskiwania danych, przesyła do nas taką informację abyśmy mogli przystąpić do odzyskiwania / zgrywania danych.
Po zakończonych pracach wszystko będzie gotowe do opłacenia i odbioru.
Z jakich nośników odzyskiwane są dane w DATA Lab?
- komputera PC (dyski HDD, SHDD, SSD),
- laptopa/notebooka (dyski HDD, SHDD, SSD),
- serwera NAS (HDD, SHDD, SSD, SAS),
- macierzy RAID (SCSI, SAS, HDD, SHDD, SSD),
- dysku SSD,
- mobilnych nośników danych - pendrive,
- pamięci FLASH,
- APPLE/MACINTOSH,
- telefonów/smartfonów,
- wideorejestratorów.