Menu Zamknij

Odzyskiwanie danych Piotrków Trybunalski

DATA Lab - Partner Komputronik

Dane kontaktowe
w sprawie odzyskiwania danych w Piotrkowie Trybunalskim:

ul. J.Słowackiego 47
97-300 Piotrków Trybunalski

Nawiguj z Google Maps

  +48 602 421 075 (24h)
  biuro@datalab.pl (korespondencja ogólna)
  szybkapomoc@datalab.pl (korespondencja pilna)

Godziny otwarcia

Poniedziałek 9:00 - 17:00
Wtorek 9:00 - 17:00
Środa 9:00 - 17:00
Czwartek 9:00 - 17:00
Piątek 9:00 - 17:00
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne

Odzyskiwanie danych Piotrków Trybunalski

Krzysztof, pasjonat ekstremalnych przygód, w dniu swoich urodzin przeżył coś wyjątkowego. Jako prezent otrzymał skok spadochronowy w renomowanej szkole spadochronowej. Dla Krzysztofa, który nigdy wcześniej nie skakał ze spadochronem, był to wyjątkowy moment, który chciał uwiecznić na zawsze. Wyposażony w kamerę, z entuzjazmem i lekkim dreszczykiem emocji, podjął się tego wyzwania. Skok z samolotu okazał się być przeżyciem niesamowitym – adrenalina, uczucie wolności. Krzysztof czuł się jak ptak, lecąc przez błękitne niebo. Wszystko było idealnie... aż do momentu lądowania. Niestety, lądowanie nie poszło tak gładko, jak się spodziewał. Krzysztof zaliczył dość twardy upadek, całe szczęście jemu nic się nie stało, ale uszkodził kamerę. W pierwszym momencie był wdzięczny, że sam wyszedł z tego bez szwanku, ale później zrozumiał, że w wyniku uderzenia stracił wszystkie dane z karty pamięci – w tym cenne nagranie swojego pierwszego skoku. Był to dla niego ogromny cios. Przeżycie, które miało być uwiecznione, teraz istniało tylko w jego pamięci. Krzysztof jednak nie był osobą, która łatwo się poddaje. Postanowił zrobić wszystko, aby odzyskać to nagranie. Wiedział, że to część jego życiowej przygody, która była dla niego niezwykle ważna. Rozpoczął poszukiwania firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu danych. Po długich poszukiwaniach natrafił na Data Lab – firmę, która miała reputację jednej z najlepszych w branży. Z nadzieją i niepewnością, Krzysztof skontaktował się z nimi, mając nadzieję, że będą w stanie pomóc. Podczas rozmowy Krzysztof dowiedział się co powinien zrobić, aby karta pamięci trafiła do Data Lab. Firma współpracuje z Komputronikiem, który może przyjąć zlecenie odzyskania danych, zapakować nośnik i wysłać do laboratorium Data Lab w Poznaniu. Taką też opcję przywrócenia danych wybrał Krzysztof. Odzyskanie danych z uszkodzonej karty pamięci nie było łatwym zadaniem, ale eksperci z Data Lab podjęli się wyzwania. Krzysztof czekał na rezultat analizy z niecierpliwością, licząc na to, że jego niezwykłe wspomnienia będą mogły zostać odzyskane. Po kilku dniach otrzymał z firmy raport z wykazem plików, które będą mogły być odzyskane. Wśród nich znalazł się film przedstawiający skok spadochronowy. Krzysztof oczywiście podjął decyzję, aby Data Lab odzyskała utracone dane i już wkrótce mógł zobaczyć na filmie swój pierwszy skok.

Jak odzyskać dane z laptopa w Piotrkowie Trybunalskim

Jak szybko można odzyskać dane?

Odzyskiwanie danych może trwać od kilku minut do kilku, a nawet kilkudziesięciu dni, a czas ten zależy od wielu czynników, takich jak:

  • Rozmiar i rodzaj utraconych danych: Małe pliki mogą być odzyskane szybko, podczas gdy duże bazy danych lub dyski twarde wymagają więcej czasu.
  • Stan nośnika danych: Jeśli nośnik jest uszkodzony fizycznie, odzyskanie danych może być bardziej skomplikowane i czasochłonne.
  • Typ uszkodzenia: Proste przypadki, takie jak przypadkowe usunięcie, są zazwyczaj szybsze do rozwiązania niż skomplikowane problemy związane z uszkodzeniem sprzętu czy złośliwym oprogramowaniem.
  • Metody odzyskiwania danych: Profesjonalne usługi odzyskiwania danych, które wykorzystują zaawansowane techniki i narzędzia odzyskują dane szybciej. Odpowiednie do tego narzędzia i oprogramowanie kosztuje czasami kilkadziesiąt tysięcy złotych, stąd też koszty odzyskiwania mogą być większe.
  • Dostępność i efektywność narzędzi: Dostępność odpowiednich narzędzi i ekspertyzy również wpływa na czas potrzebny do odzyskania danych.

Dlaczego nie warto samodzielnie odzyskiwać danych?

  • Ryzyko uszkodzenia danych: Niewłaściwe metody odzyskiwania danych mogą prowadzić do ich dalszego uszkodzenia lub nawet trwałej utraty. Profesjonalne usługi odzyskiwania danych mają odpowiedni sprzęt i oprogramowanie do bezpiecznego odzyskiwania danych.
  • Brak doświadczenia i wiedzy: Profesjonaliści od odzyskiwania danych mają specjalistyczną wiedzę i doświadczenie, które pozwalają im na skuteczne radzenie sobie z różnymi problemami związanymi z utratą danych.
  • Złożoność sprzętowa: W przypadku uszkodzenia sprzętowego dysku twardego, odzyskanie danych wymaga specjalistycznych narzędzi i czystego środowiska (jak komora laminarna), czego nie można zapewnić w domowych warunkach.
  • Bezpieczeństwo i prywatność: Profesjonalne firmy oferujące usługi odzyskiwania danych zazwyczaj zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony prywatności, co jest szczególnie ważne w przypadku odzyskiwania wrażliwych danych.
Jak odzyskać dane z aparatu w Piotrkowie Trybunalskim