Menu Zamknij

Odzyskiwanie danych Mosina

DATA Lab - Partner Komputronik

Dane kontaktowe
w sprawie odzyskiwania danych w Mosinie:

Pl. 20 października 5
62-050 Mosina

Nawiguj z Google Maps

  +48 602 421 075 (24h)
  biuro@datalab.pl (korespondencja ogólna)
  szybkapomoc@datalab.pl (korespondencja pilna)

Godziny otwarcia

Poniedziałek 9:00 - 17:00
Wtorek 9:00 - 17:00
Środa 9:00 - 17:00
Czwartek 9:00 - 17:00
Piątek 9:00 - 17:00
Sobota 9:00 - 13:00
Niedziela zamknięte

Jak odzyskać dane z dysku HDD w Mosinie

Odzyskiwanie danych Mosina

Miłosz, pasjonat downhill’u (ekstremalnego kolarstwa górskiego), wybrał się pewnego dnia na przejazd malowniczymi trasami Wielkopolskiego Parku Narodowego w okolicach Mosiny. Tutejsze ukształtowanie terenu umożliwiało jemu choć namiastkę treningu sportowego. Zafascynowany pięknem okolicy i pod wpływem dużej dawki adrenaliny jaką dawał jemu przejazd, postanowił uwiecznić go na filmie, korzystając z kamery zamocowanej na kasku. Po powrocie do domu, z niecierpliwością przesłał nagranie na zewnętrzny dysk SSD, aby móc podzielić się swoimi wrażeniami z przyjaciółmi, którzy również trenowali downhill, ale jeszcze nie znali tras w Wielkopolskim Parku Narodowym. Chcąc podzielić się swoimi przeżyciami, Miłosz pożyczył dysk z filmem koledze. Niestety, pech chciał, że podczas oglądania, dysk przypadkowo upadł na podłogę. Kiedy próbowali ponownie odtworzyć film, okazało się, że dane zniknęły – upadek spowodował uszkodzenia wewnętrznych komponentów dysku SSD. Kolega Miłosza, zdeterminowany by pomóc, rozpoczął poszukiwania firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu danych. Po krótkich poszukiwaniach w internecie, natrafił na firmę DATA Lab, która profesjonalnie zajmuje się odzyskiwaniem danych z różnych nośników. Okazało się, że firma DATA Lab współpracuje z Komputronikiem – znanym sprzedawcą sprzętu komputerowego, którego siedziba przy Placu 20 Października 5 znajduje się niedaleko jego miejsca zamieszkania, co było dodatkowym ułatwieniem. Komputronik w ramach współpracy może przyjąć od Klienta zlecenie odzyskania danych, następnie pakuje i wysyła nośnik do laboratorium DATA Lab. Tak też zrobili koledzy. Eksperci z DATA Lab wkrótce odzyskali cenne materiały z dysku SSD. Dzięki szybkiemu działaniu Miłosz z Kolegami mogli wkrótce cieszyć się unikatowymi ujęciami z przejazdu w Wielkopolskim Parku Narodowym.

Jakie uszkodzenia dysków SSD mogą powodować utratę danych?

Uszkodzenia dysków SSD (Solid State Drive), które mogą prowadzić do utraty danych, można podzielić na kilka głównych kategorii:

 • Uszkodzenia Elektroniczne: Awaria komponentów elektronicznych dysku SSD może być spowodowana przez przepięcia lub awarie zasilania. Takie uszkodzenia mogą uniemożliwić dyskowi komunikację z komputerem.
 • Uszkodzenia Oprogramowania / Firmware: Błędy w firmware dysku SSD lub problemy z oprogramowaniem, w tym złośliwe oprogramowanie, mogą zakłócić normalne funkcjonowanie dysku i prowadzić do utraty danych.
 • Błędy Kontrolera: Dyski SSD wykorzystują zaawansowane kontrolery do zarządzania operacjami odczytu i zapisu. Uszkodzenie tego kontrolera może spowodować utratę dostępu do danych.
 • Zużycie Komórek Pamięci: Dyski SSD wykorzystują komórki pamięci flash, które mają ograniczoną liczbę cykli zapisu. Po przekroczeniu tego limitu, komórki mogą stać się niestabilne, co prowadzi do utraty danych.
 • Uszkodzenia Fizyczne: Wstrząsy, upadki lub inne uszkodzenia fizyczne, rzadko ale mogą prowadzić do uszkodzenia wewnętrznych komponentów dysku SSD, co może skutkować utratą danych.
 • Błędy Logiczne: Niepoprawne partycjonowanie, formatowanie, błędy w systemie plików lub błędne operacje użytkownika (takie jak przypadkowe usunięcie plików) mogą również prowadzić do utraty danych.
 • Problemy z Temperaturą: Ekstremalne temperatury mogą wpływać na działanie dysków SSD. Wysokie temperatury mogą przyspieszać degradację komórek pamięci, podczas gdy niskie mogą prowadzić do problemów z elektroniką.

Wszystkie te rodzaje uszkodzeń mogą wymagać specjalistycznej interwencji w celu odzyskania danych lub naprawy dysku SSD.

Odzyskiwanie danych w Mosinie
Gdzie odzyskać dane w Mosinie

Co zrobić, aby odzyskać dane z dysku SSD?

Odzyskiwanie danych z dysku SSD (Solid State Drive) może być bardziej skomplikowane niż z tradycyjnego dysku twardego (HDD) z powodu różnic w technologii.

Kluczem do skutecznego odzyskania danych z dysku SSD jest szybka reakcja (przestań używać dysk SSD natychmiast po zauważeniu utraty danych), dzięki czemu unikniesz nadpisania danych. Po wykonaniu tego kroku skorzystaj z pomocy osób profesjonalnie zajmujących się odzyskanie danych z dysku SSD. Nie próbuj działać na własną rękę, gdyż takie działanie stwarza dodatkowe ryzyko, że dane bezpowrotnie zostaną utracone.

W przypadku problemów z nośnikiem danych możesz skorzystać z naszych usług:

 • Odzyskiwanie danych z dysków HDD
 • Odzyskiwanie danych z dysków SSD
 • Odzyskiwanie danych z macierzy RAID/NAS/serwerów
 • Odzyskiwanie danych z kart pamięci
 • Odzyskiwanie danych z telefonów
 • Odzyskiwanie danych z wideorejestratorów.

Zapraszamy!