Menu Zamknij

Odzyskiwanie danych Gdynia

DATA Lab - Partner Komputronik

Dane kontaktowe
w sprawie odzyskiwania danych w Gdyni:

C.H.Kwiatkowskiego
ul. Starowiejska 26
81-364 Gdynia

Nawiguj z Google Maps

  +48 602 421 075 (24h)
  biuro@datalab.pl (korespondencja ogólna)
  szybkapomoc@datalab.pl (korespondencja pilna)

Godziny otwarcia

Poniedziałek 10:00 - 20:00
Wtorek 10:00 - 20:00
Środa 10:00 - 20:00
Czwartek 10:00 - 20:00
Piątek 10:00 - 20:00
Sobota 10:00 - 18:00
Niedziela nieczynne

Odzyskiwanie danych Gdynia

Sytuacja rozgrywa się w Gdyni znanej z urokliwego portu, tętniącego życiem Skweru Kościuszki oraz przepięknego widoku na Bałtyk.

W jednym z biur, które znajduje się na niższym piętrze wieżowca Sea Towers, którego okna rozpościerają się na niekończącą się taflę morza, doszło do awarii i utraty ważnych danych. Pracująca tam firma pomaga tworzyć oprogramowanie na potrzeby komputera obsługującego stocznię. Przygotowywano właśnie kluczowy projekt, który optymalizował cały proces produkcyjny, ale nie spodziewano się, że wszystkie dane dotyczące tego projektu znikną z ich serwerów.

Początkowy szok szybko zamienił się w panikę. Zniknęło wiele tygodni pracy, a firma stała pod znakiem zapytania. Zespół projektowy, prowadzony przez doświadczonego programistę - Andrzeja, postanowił jednak działać.

Na wstępie zdiagnozowano problem. Eksperci od bezpieczeństwa przeszukali system w celu odnalezienia śladów ataku hakerskiego, ale nic nie wskazywało na to, żeby atak hakerski był przyczyną utraty danych. Wyglądało na to, że to błąd wewnętrzny.

Zespół zwrócił się do profesjonalnej firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych. Czas był niezwykle cenny, każda minuta oznaczała utratę niezastąpionych informacji.  Czas oczekiwania na wynik diagnozy okazał się bardzo stresujący. Wybór trybu ekspresowego umożliwił szybkie działanie i większą szansę na odzyskanie danych.

Kiedy wydawało się, że wszystko jest stracone, doszło do przełomu. Eksperci od odzyskiwania danych odnaleźli uszkodzony plik, który zawierał cenne informacje. Po kilku godzinach pracy w trybie ekspres udało się odzyskać dane.

Dzięki temu firma może nadal pracować nad projektem dla stoczni.  Eksperci przekazali ważne wskazówki, które mają minimalizować wystąpienie tego typu awarii w przyszłości, w tym konieczność tworzenia kopii zapasowych.

Ta historia, choć jej zakończenie było pozytywne , pokazuje,  jak ważne jest zagrożenie utraty danych w określonych czasach. Bez względu na to, czy jesteśmy w Gdyni, czy gdziekolwiek na świecie, utrata danych to problem, który może dotknąć każdego.

Jak przebiega odzyskiwanie danych w Gdyni
odzyskiwanie danych Gdynia

W jaki sposób odzyskać dane z komputera?

Naszym chlebem powszednim jest odzyskiwanie danych z dysku komputera. Pomagamy Klientom, którzy próbowali przeprowadzić defragmentację dysku i nie powiodła się ona - odzyskujemy dane po formacie. Zgłaszają się do nas również tacy klienci, którzy stracili dane z laptopa.
W naszym laboratorium danych, gdzie odzyskujemy ważne dla naszych klientów pliki, znajdują się też smatrfony, pendrivy, tablety, dyski SSD i inne nośniki danych.

Jak odzyskać dane z telefonu?

Nadeszły czasy, kiedy telefon służy nam nie tylko do wykonywania połączeń czy wysyłki smsów ale za jego za pomocą opłacamy rachunki, robimy zakupy, korzystamy z nawigacji czy nawet zarządzamy firmą.

Utrata danych z telefonu może stać się przyczyną wielu problemów a ich rozwiązanie polecamy zlecić profesjonalnej firmie zajmującej się odzyskiwaniem danych. W naszej firmie do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Wykonujemy wstępną analizę i ustalamy jaka ścieżka odzyskiwania danych będzie zastosowana ponieważ zastosujemy inną procedurę odzyskiwania plików ze sprzętu uszkodzonego, a inną jeśli dane zniknęły w wyniku ich skasowania. Po wykonanej analizie przedstawiamy jak wyglądają możliwości odzyskania danych oraz cennik, a po uzyskaniu akceptacji Klienta, podejmujemy w warunkach laboratoryjnych działania zmierzające do pełnego odzyskania danych.

Nie zalecamy odzyskiwania danych na własną rękę.

odzyskiwanie danych Gdynia

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

 

Dane odzyskujemy w jednym z trzech trybów pracy:

Tryb pracy Czas potrzebny do realizacji
standardowy 6-10 dni roboczych
przyspieszony 2-5 dni roboczych
ekspres niezwłocznie

Cena uzależniona jest zarówno od trybu pracy jak i od wykonywanej usługi