DATA Lab - Partner Komputronik
Dane kontaktowe
w sprawie odzyskiwania danych w Bielsku Białej:
ul. Jutrzenki 24b
43-300 Bielsko Biała
Nawiguj z Google Maps
+48 602 421 075 (24h)
biuro@datalab.pl (korespondencja ogólna)
szybkapomoc@datalab.pl (korespondencja pilna)
Godziny otwarcia
Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 18:00
Sobota 10:00 - 14:00
Niedziela nieczynne
Odzyskiwanie danych Bielsko Biała
Jeśli potrzebujesz odzyskać dane w Bielsku-Białej, możesz zwrócić się do firmy Komputronik , która znajduje się przy ulicy Jutrzenki 24b. Komputronik jest partnerem firmy DATA Lab i przyjmie od Ciebie zlecenie, a następnie zajmie się prawidłowym zapakowaniem nośnika danych i wyśle go do specjalistycznej firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych - DATA Lab, która mieści się w Poznaniu. Warto zabezpieczyć nośnik z danymi zgodnie z wytycznymi, aby upewnić się, że dojedzie on bezpiecznie do miejsca przeznaczenia i aby zwiększyć szanse na odzyskanie utraconych informacji.
Dlaczego ważne jest prawidłowe zapakowanie nośnika danych przed wysyłką do laboratorium odzyskującego dane?
Prawidłowe zapakowanie nośnika danych przed jego wysyłką do laboratorium zajmującego się odzyskiwaniem danych, takiego jak DATA Lab, jest niezwykle istotne z kilku powodów:
- Ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi: Nośniki danych są urządzeniami wrażliwymi, które mogą zostać łatwo uszkodzone na skutek wstrząsów, upadków czy uderzeń. Solidne opakowanie może skutecznie amortyzować wszelkie wstrząsy występujące podczas transportu, minimalizując ryzyko uszkodzenia fizycznego nośnika.
- Zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi: Warunki środowiskowe takie jak wilgoć, temperatura, pył czy zanieczyszczenia mogą negatywnie wpłynąć na stan nośnika danych. Hermetyczne opakowanie, możliwie szczelne i zabezpieczające przed wilgocią, pomoże zachować integralność nośnika.
- Statyczne wyładowania elektryczne: Elementy elektroniczne są podatne na uszkodzenia spowodowane przez elektrostatykę. Zastosowanie materiałów antystatycznych, takich jak specjalne opakowania czy worki, jest kluczowe, by zabezpieczyć nośnik przed tego typu zagrożeniami.
- Zachowanie danych: Jeśli nośnik zostanie uszkodzony w trakcie transportu, może to prowadzić do dalszej utraty danych lub nawet uczynić proces odzyskiwania danych znacznie trudniejszym, a w skrajnych przypadkach niemożliwym.
- Kwestie gwarancyjne: Wiele firm odzyskujących dane wymaga odpowiedniego zapakowania produktu jako warunku utrzymania gwarancji na ich usługi. Nieodpowiednie opakowanie i wynikające z tego uszkodzenia mogą spowodować, że firma odmówi realizacji usługi w ramach standardowych warunków.
- Profesjonalizm: Staranne zapakowanie nośnika świadczy o profesjonalnym podejściu do procesu odzyskiwania danych i podkreśla powagę, z jaką traktujemy proces transportu delikatnych urządzeń.
W praktyce, zapakowanie nośnika do DATA Lab powinno obejmować umieszczenie go w antystatycznym worku, odpowiednie zabezpieczenie przed wstrząsami przy użyciu materiału amortyzującego, jak pianka czy bubble wrap, a także użycie sztywnego, trwałego pudełka, które zostanie odpowiednio oznaczone jako zawierające urządzenie elektroniczne. Dodatkowo, dobrze jest załączyć etykietę z informacją o zawartości i ewentualnych instrukcjach ostrożności. Wszystko to ma na celu maksymalizację szans na bezpieczne dostarczenie nośnika do laboratorium i skuteczne odzyskanie danych.
Jak wygląda odzyskiwanie danych?
Po dostarczeniu nośnika do naszej firmy zajmiemy się wstępną diagnozą, podczas której zbadamy, czy dane są możliwe do odzyskania i w jakim zakresie. Po dokonanej analizie możliwości odzyskania danych wyślemy do Ciebie raport, w którym zaprezentujemy Tobie jakie dane są możliwe do odzyskania. Po analizie i wycenie usługi podejmujesz decyzję czy mamy dalej działać i odzyskać Twoje dane. Po odzyskaniu danych otrzymasz je na nowym nośniku (decyzja indywidualna). Nośnik z odzyskanymi danymi odeślemy na wskazany w formularzu zlecenia adres.