Menu Zamknij

Odzyskiwanie danych Bielsk Podlaski

DATA Lab - Partner Komputronik

Dane kontaktowe
w sprawie odzyskiwania danych w Bielsku Podlaskim:

Mickiewicza 58/11 17-100

Bielsk Podlaski

Nawiguj z Google Maps

  +48 602 421 075 (24h)
  biuro@datalab.pl (korespondencja ogólna)
  szybkapomoc@datalab.pl (korespondencja pilna)

Godziny otwarcia

Poniedziałek 9:00 - 17:00
Wtorek 9:00 - 17:00
Środa 9:00 - 17:00
Czwartek 9:00 - 17:00
Piątek 9:00 - 17:00
Sobota 9:00 - 13:00
Niedziela nieczynne

Jak odzyskać dane z telefonu w Bielsku Podlaskim

Odzyskiwanie danych w Bielsku Podlaskim

Bielsk Podlaski to pięknie położone miasto na Podlasiu. Barbara i Andrzej mieszkańcy Bielska są wielkimi miłośnikami fotografii kościołów i cerkwi. W okolicach jest ich bardzo dużo.  Po każdej zakończonej wycieczce Barbara i Andrzej zgrywali zdjęcia z aparatu fotograficznego na dysk zewnętrzny. Na każdym dysku były zdjęcia uporządkowane w katalogach. Po zgraniu zdjęć na dysk zewnętrzny usuwali je z karty pamięci aparatu, aby zrobić miejsce na kolejne. Zdjęć przez lata zrobiło się bardzo dużo, wszystkie dyski były już zajęte. Oboje zgodnie więc uznali, że warto przejrzeć zdjęcia i część z nich wywołać, aby można było oglądać je w albumach albo oprawić i powiesić na ścianę a może nawet zrobić wystawę w okolicznym Domu Kultury. Pewnego dnia Barbara podłączyła dysk do komputera, ale słyszała tylko klikanie dysku. Komputer nie widział dysku. Andrzej znał się na rzeczy i kazał Barbarze natychmiast bezpiecznie odłączyć dysk od komputera i nie próbować go ponownie uruchamiać. Wiedział bowiem, że próby uruchomienia uszkodzonego dysku mogą spowodować jego trwałe uszkodzenie do tego stopnia, że nie będą mogli już odzyskać zdjęć zabytkowych kościołów i cerkwi. W wyszukiwarce internetowej wyszukał firmę, która profesjonalnie zajmuje się odzyskiwaniem danych. Okazało się, że firma DATA Lab ma swoją siedzibę i profesjonalne laboratorium odzysku danych w Poznaniu. Całe szczęście firma współpracuje z firmą Komputronik, która ma swoją siedzibę w Bielsku Podlaskim na ulicy Mickiewicza 58/11. Pracownicy Komputronika przyjęli zlecenie, spakowali nośnik danych (w tym wypadku dysk zewnętrzny) i wysłali do laboratorium DATA Lab, a tam inżynierowie profesjonalnie się nim zajęli i odzyskali dane. Barbara i Andrzej nie stracili głowy i nie uruchomili ponownie dysku, dzięki temu szybko i skutecznie DATA Lab odzyskała zdjęcia.  

Odzyskanie danych z aparatu

W sytuacji, gdy aparat uległ uszkodzeniu i wszystkie cenne zdjęcia zostały utracone a nie wykonałeś wcześniej kopii zapasowej pojawia się pytanie - co mam zrobić? Na samym początku sugerujemy, aby nie podejmować żadnych działań w celu samodzielnego odzyskania danych. Odzyskiwanie danych z urządzeń elektronicznych jakimi są bardzo delikatne nośniki wymaga bardzo dużej precyzji, dużego doświadczenia i wysokiej jakości sprzętu. Aparat dostarcz do naszej firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych już ponad 23 lata. Gwarantujemy pełen profesjonalizm, dyskrecję i bezpieczeństwo danych.

Jak odzyskać dane w Bielsku Podlaskim
Jak odzyskać dane z telefonu w Bielsku Podlaskim

Jak odzyskać dane z dysku?

W sytuacji utraty danych pamiętaj, aby nie podejmować się samodzielnych prób odzyskiwania zdjęć czy różnego rodzaju plików z uszkodzonych dysków na własną rękę. Niestety bardzo często trafiają do nas nośniki danych po wcześniejszych próbach ingerencji a nasze fachowe oko takie przypadki wychwytuje od razu. Próby samodzielnego odzyskiwania danych stanowią większe ryzyko pogorszenia sytuacji i może się okazać, że dane nie będą możliwe do odzyskania. Aby odzyskać dane z dysku, musisz niezwłocznie bezpiecznie odłączyć dysk od zasilania i zgłosić się do specjalistycznego laboratorium odzyskiwania danych DATA Lab. Dzięki temu możliwe będzie odzyskiwanie danych z macierzy lub takich nośników jak pendrive, dysk zewnętrzny, karta pamięci czy telefon.

Jak przebiega procedura odzyskiwania danych?

Nośnik,  z którego chcesz, abyśmy odzyskali dane możesz dostarczyć do naszej głównej siedziby w Poznaniu, w której mieszczą się również laboratoria odzyskiwania danych, do naszego Oddziału w Warszawie albo możesz dostarczyć do jednego z naszych punktów partnerskich firmy Komputronik (pracownicy tej firmy prawidłowo zapakują i prześlą nośnik do nas). W momencie, gdy uszkodzony nośnik trafi do naszego laboratorium podlega diagnozie, w celu stwierdzenia czy w tym wypadku dane są możliwe do odzyskania. Po wykonaniu prac diagnostycznych wynik przesyłamy do weryfikacji na podany przez Klienta w Formularzu Zlecenia adres mailowy. Jeżeli ostateczny wynik jest dla klienta zadowalający i zaakceptuje on koszt odzyskiwania danych, przesyła do nas taką informację abyśmy mogli przystąpić do odzyskiwania / zgrywania danych. Po zakończonych pracach wszystko będzie gotowe do opłacenia i odbioru.

Nasi eksperci zajmują się się fachowo odzyskiwaniem danych z:

  • dysków twardych,
  • dysków SSD,
  • serwerów,
  • macierzy RAID,
  • pendrive,
  • kart pamięci.