Menu Zamknij

Odzyskiwanie danych Bełchatów

DATA Lab - Partner Komputronik

Dane kontaktowe
w sprawie odzyskiwania danych w Bełchatowie:

ul. Piłsudskiego 15
97-400 Bełchatów

Nawiguj z Google Maps

  +48 602 421 075 (24h)
  biuro@datalab.pl (korespondencja ogólna)
  szybkapomoc@datalab.pl (korespondencja pilna)

Godziny otwarcia

Poniedziałek 10:00 - 18:00
Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 10:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 18:00
Sobota 10:00 - 14:00
Niedziela nieczynne

Odzyskiwanie danych Bełchatów

Bełchatów to miasto słynące przede wszystkim z kopalni węgla brunatnego, którą można zobaczyć nawet z kosmosu. Jedną z ciekawostek jest również to, że na jej terenie setki tysięcy lat temu żył mamut włochaty, którego szczątki stanowią ekspozycję w gablocie na terenie kopalni. To nie lada gratka dla miłośników prehistorii. Takiego okazu może pozazdrościć niejedno muzeum historii naturalnej na świecie. Grupa studentów w ramach ćwiczeń wybrała się na zwiedzanie kopalni, a szczątki mamuta miały być jedną z atrakcji. Podczas oglądania zachowanych szczątków, studenci chcieli telefonami i aparatami uwiecznić ten moment. Był tłok, każdy chciał zrobić jak najlepsze zdjęcia. Wystarczyła chwila nieuwagi, aby w tłoku wytrącono telefon z ręki  jednej ze studentek. Telefon po upadku nie odpowiadał. Studentka była załamana. Wiadomo dzisiaj bez telefonu to tak jak na pustyni – jesteś odcięty od świata. Świadkiem tego zdarzenia był jeden z pracowników, mieszkaniec Bełchatowa. Wyszukał szybko w internecie firmę, która może przywrócić dane na telefonie.

Firma DATA Lab choć swoją główną siedzibę i laboratorium ma w Poznaniu, współpracuje z partnerami w całej Polsce. Dzięki temu studentka mogła zanieść telefon do siedziby firmy Komputronik, współpracującej z DATA Lab, a pracownicy Komputronika zadbali już o to, aby odpowiednio zapakowany nośnik jak najszybciej trafił w ręce inżyniera odzyskującego dane.

Jak odzyskać dane z telefonu w Bełchatowie

Co zrobić po utracie danych?

Taka sytuacja może zdarzyć się każdemu. Ta akurat dotyczy utraty danych w telefonie. Ale problem dotyczy każdego nośnika. Dla nas częstym wyzwaniem jest odzyskiwanie danych z dysku dla Klientów, którzy dostępu do utraconych danych potrzebują natychmiast. Często też okazuje się, że objawy uszkodzonego dysku czy innej usterki utrzymywały się na długo przed nieszczęśliwą utratą danych - były ignorowane czy niedostrzeżone przez osobę, która po prostu nie ma takiego doświadczenia. Nie każdy musi je mieć. Jeżeli z Twojego sprzętu - laptopa, komputera stacjonarnego, dysku zewnętrzny, tabletu czy telefonu - zniknęły ważne dla Ciebie pliki, takie jak dokumenty, zdjęcia, pliki muzyczne, zestawienia, czy raporty – zgłoś się do nas, odzyskamy Twoje dane. Jesteśmy specjalistami od trudnych przypadków.

Jak przeprowadzić odzyskiwanie danych z telefonu?

W dzisiejszych czasach telefon nie jest już tylko urządzeniem służącym do komunikacji. Jest kalendarzem, notatnikiem, budzikiem, odtwarzaczem muzyki, albumem ze zdjęciami. Dzięki aplikacjom w telefonie zarządzamy naszymi pieniędzmi, dietą, aktywnością fizyczną, zdrowiem. Utrata danych w większości przypadków jest więc nierozerwalnie związana z utratą ważnych informacji. Aby nie dopuścić do skasowania cennych plików, warto przechowywać kopie zapasowe w chmurze lub na dysku komputera. Jednak co zrobić, jeśli wszystkie dane zniknęły z telefonu? Przede wszystkim nie uruchamiaj urządzenia, nie korzystaj z niego w czasie awarii. Dostarcz go niezwłocznie do naszego laboratorium. Wystarczy, że zaufasz naszym doświadczonym inżynierom, którzy specjalizują się w odzyskiwaniu danych z urządzeń mobilnych. Wiemy, jak cenne są Twoje pliki, dlatego dołożymy wszelkich starań, by sprawnie i bezpiecznie przywrócić je z powrotem. Odzyskiwanie danych z telefonu uszkodzonego w sposób logiczny czy fizyczny przeprowadzamy skutecznie na najwyższej jakości urządzeniach do odzyskiwania danych.

Jak odzyskać dane w Bełchatowie

Jak odzyskać pliki z komputera?

Przede wszystkim uczulamy, aby nie działać na własną rękę. W sieci są dostępne darmowe programy, których celem ma być odzyskanie plików. Taki sposób jest jednak bardzo ryzykowny. Odzyskiwanie danych po formatowaniu, za pomocą nieznanego programu może skutkować dalszym pogorszeniem sytuacji – dalszą utratą danych, zawirusowaniem komputera. Nasi pracownicy zajmują się się fachowo odzyskiwaniem danych z dysków twardych, dysków SSD, serwerów, macierzy RAID, pendrive oraz kart pamięci. Trafia do nas bardzo dużo zleceń, gdzie podejmowane były próby odzyskiwania danych na własną rękę. Tego typu przypadki wymagają od nas większego zaangażowania zasobów do odzyskiwania danych, dodatkowych godzin pracy. W naszej głównej siedzibie w Poznaniu posiadamy specjalistyczne laboratorium odzyskiwania danych. To tutaj trafiają zlecenia do odzyskania danych, również składane w salonach partnerskich. Posiadamy wiele lokalizacji w całej Polsce z punktami partnerskimi, gdzie można bez problemu dostarczyć nośnik do odzyskania danych.

Jednym z nich jest salon firmy Komputronik S.A. znajdujący się w Bełchatowie na ulicy ul. Piłsudskiego 15.

Pod wyżej opisane miejsce można dowieźć nośnik do odzyskania utraconych danych (dysk hdd, dysk ssd, kartę pamięci, pendrive, serwer, telefon itp.), który będzie przekazany do naszego laboratorium w celu przeprowadzania badania przypadku. Po wykonaniu badania efekt przesyłany jest przeważnie na adres e-mail w celu sprawdzenia i podjęcia decyzji czy dane przedstawione w rezultacie końcowym mają być odzyskane.

Dane odzyskujemy w jednym z trzech trybów pracy:

Tryb pracy Czas potrzebny do realizacji
standardowy 6-10 dni roboczych
przyspieszony 2-5 dni roboczych
ekspres niezwłocznie

Cena uzależniona jest zarówno od trybu pracy jak i od wykonywanej usługi 

Jeżeli efekt naszych prac został zaakceptowany to utracone dane są odzyskiwane i zazwyczaj nagrywane na dostarczony, albo zakupiony w naszej firmie nośnik pamięci np. dysk twardy zewnętrzny i odsyłane do salonu firmy Komputronik S.A., gdzie był oddawany. Jeżeli danych nie można odzyskać albo nie ma chęci na ich odzyskanie nośnik również odsyłany jest do salonu na ulicy Piłsudskiego 15 w celu jego odebrania. Nośniki przekazane do analizy możliwości odzyskania danych mogą również być bezpośrednio odesłane do klienta, ale trzeba to wcześniej uzgodnić z naszym Laboratorium. Zajmujemy się fachowo odzyskiwaniem danych już od ponad 20 lat, więc jeżeli urządzenia magazynujące dane do nas zostanie przekazane to znaczy, że trafiło do profesjonalnej firmy. Nie trzeba się obawiać, że nośnik ulegnie dodatkowym uszkodzeniom podczas transportu kurierskiego, ponieważ na pewno będzie profesjonalnie zapakowany przez personel salonu i nic się z nim złego nie stanie, wszelkiego rodzaju urządzenia przesyłane są do naszej laboratorium nie tylko z naszego kraju, ale również całej Europy. Jeżeli są jakieś zapytania to prosimy dzwonić, na wszystkie w temacie na pewno odpowiemy.

 

Co zrobić, gdy znikną dane?

Jeżeli z Twojego sprzętu:

  • laptopa,
  • komputera stacjonarnego,
  • dysku zewnętrznego,
  • tabletu,
  • telefonu

zniknęły ważne dla Ciebie pliki, takie jak:

  1. dokumenty,
  2. zdjęcia,
  3. pliki muzyczne,
  4. zestawienia,
  5. raporty

zgłoś się do nas, odzyskamy Twoje dane. Jesteśmy specjalistami od trudnych przypadków.