Menu Zamknij

Odzyskiwanie danych Lubin

DATA Lab - Partner Komputronik

Dane kontaktowe
w sprawie odzyskiwania danych w Lubinie:

ul. Zwierzyckiego 6
59-300 Lubin

Nawiguj z Google Maps

  +48 602 421 075 (24h)
  biuro@datalab.pl (korespondencja ogólna)
  szybkapomoc@datalab.pl (korespondencja pilna)

Godziny otwarcia

Poniedziałek 9:00 - 19:00
Wtorek 9:00 - 19:00
Środa 9:00 - 19:00
Czwartek 9:00 - 19:00
Piątek 9:00 - 19:00
Sobota 10:00 - 14:00
Niedziela nieczynne

Odzyskiwanie danych w Lubinie

Odzyskiwanie danych w Lubinie

Robert, wielki fan piłki nożnej, z niecierpliwością oczekiwał na mecz swojej ulubionej drużyny, Zagłębia Lubin. Pełen entuzjazmu, ubrał się w barwy klubu i udał się na stadion. Atmosfera była elektryzująca, a dźwięk tysięcy kibiców jeszcze bardziej podnosił adrenalinę. Robert, chcąc uwiecznić ten moment, wyciągnął telefon, aby zrobić zdjęcie. Niestety, w tym momencie tłum nagle się poruszył robiąc “falę”, a Robert stracił równowagę. Jego telefon wypadł z ręki, spadając na betonową podłogę stadionu. Z przerażeniem podniósł urządzenie, tylko po to, by odkryć, że ekran jest pęknięty, a telefon nie reaguje. Wkrótce uświadomił sobie, że nie tylko stracił możliwość robienia zdjęć podczas meczu, ale również ryzykował utratę ważnych danych - kontaktów, wiadomości, zdjęć i dokumentów. Po meczu wrócił do domu, rozważając opcje odzyskania danych. Zdenerwowany, w pierwszym odruchu chciał spróbować różnych samodzielnych metod, aby przywrócić telefon do życia. Całe szczęście jednak pierwszym krokiem jaki wykonał było poszukiwanie profesjonalnej firmy odzyskującej dane. Znalazł firmę DATA Lab, która ma swoją siedzibę w Poznaniu. Skontaktował się z firmą i od razu został poinformowany, aby nie korzystać już z urządzenia, ponieważ mogą nastąpić dodatkowe uszkodzenia, które uniemożliwią przywrócenie utraconych danych. Ponadto okazało się, że lokalizacja firmy w Poznaniu nie jest żadną przeszkodą, ponieważ firma ma punkty partnerskie w całej Polsce. Jednym z nich jest firma Komputronik mieszcząca się przy ulicy Zwierzyckiego 6 w Lubinie, która przyjmuje zlecenia odzyskania danych od Klientów i wysyła nośniki danych bezpiecznie zapakowane do laboratorium DATA Lab w Poznaniu. Tak też stało się i tym razem. Inżynier stwierdził, że uszkodzenie było poważne i odzyskanie danych będzie trudne, ale nie niemożliwe. Najważniejsze, że procesor i pamięć umieszczone na płycie głównej były sprawne. Robert zdał sobie sprawę, jak ważne jest regularne tworzenie kopii zapasowych danych, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy tak wiele z naszych wspomnień i ważnych informacji przechowujemy w urządzeniach cyfrowych. To doświadczenie nauczyło go, że nawet największa pasja, jaką jest piłka nożna, nie powinna przysłaniać potrzeby dbania o nasze cyfrowe życie.

Czy można odzyskać dane z telefonu, który upadł?

Odzyskiwanie danych z telefonu, który upadł, zależy od kilku czynników, w tym od stopnia uszkodzenia urządzenia oraz od tego, czy dane były wcześniej zabezpieczone lub zarchiwizowane. Pierwszym krokiem jest ocena uszkodzeń fizycznych. Jeśli telefon nadal działa, istnieje większa szansa na odzyskanie danych. Jeśli wcześniej wykonywane były kopie zapasowe danych (na przykład na chmurze czy na komputerze), to odzyskanie utraconych danych będzie znacznie łatwiejsze. W przypadku poważnych uszkodzeń sprzętowych i utraty danych, najlepiej oddać telefon do profesjonalnej firmy zajmującej się odzyskiem danych. Specjaliści od odzyskiwania danych dysponują odpowiednim sprzętem i doświadczeniem, by maksymalizować szanse na odzyskanie danych. Po odzyskaniu danych warto zainwestować w regularne tworzenie kopii zapasowych oraz w ochronę sprzętu, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Pamiętaj, że im szybciej podejmiesz działania po uszkodzeniu telefonu, tym większe są szanse na odzyskanie danych. Ważne jest również, by nie próbować samodzielnych napraw, które mogą pogorszyć stan urządzenia.

Odzyskiwanie danych z dysku w Lubinie
Jak odzyskać dane z pendrive w Lubinie

Jak odzyskać dane w DATA Lab?

Jesteśmy firmą, która od ponad 23 lat odzyskuje dane z różnych nośników. W naszym zespole pracują wykwalifikowani inżynierowie z dużym doświadczeniem w branży odzyskującej dane. Pracujemy na sprzęcie najnowszej generacji. Jeśli jesteś spoza Poznania (gdzie jest nasze główne laboratorium odzyskiwania danych) lub Warszawy (gdzie mieści się nasz oddział) możesz skontaktować się z nami bezpośrednio i wysłać nośnik na nasz adres albo udać się do naszego partnera firmy Komputronik. Firma Komputronik przyjmie zlecenie oraz zapakuje i wyśle nośnik do nas. Gdy nośnik zostanie do nas dostarczony, zajmiemy się jego analizą i ustalimy, czy dane są możliwe do odzyskania, w jakim zakresie i jaki będzie koszt tej usługi. Po kontakcie z nami podejmiesz decyzję czy mamy odzyskiwać dane. Po odzyskaniu danych znów będziesz mógł cieszyć się dostępem do nich.